З року в рік в в останню суботу листопада в нашій країні і в усьому світі, де визнали Голодомор в Україні, як геноцид української нації, відзначають цю сумну дату. Традиційно пом′янули вбитих голодом і в нашій школі
Чорна хлібина, коровай, запалена свічка на столі, виставка дитячих малюнків, поличка літературних творів про криваво-чорне лихоліття та схвильований голос ведучої: «Богородице! Матір наша небесна! Куди ж ти відійшла? Чого ж ти залишила мою землю і народ мій на поталу червоним дияволам?» - саме з цих запитань починався урок – реквієм, присвячений вшануванню пам′яті невинно убієнних голодом українських селян у 1932-1933 роках. Запитання дійсно є . Та хто на них тепер відповість? Одне зрозуміло – це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Про це й розповідали старшокласники. А розповіді підкріплювалися документальним відеоматеріалом, який є беззаперечним доказом злочинів, зкоєних сталінським режимом.
Пам′ять про вбитих штучно створеним голодом вшанували хвилиною мовчання. А пом′янули чорним хлібом з салом та короваєм..
Урок-реквієм підготувала та провела вчитель історії Тетяна Ващенко. Допомагали їй вчитель української мови та літератури Анна Жукова та бібліотекар навчально-реабілітаційного центру Світлана Місна. А також учні 9-10 класів Руслан Маковець , Влада Паламарчук, Володя Тімохін, Ілона Лях, Настя Бургаз, Іванна Білизна, Артур Потієнко, Славко Кринський та інші.
|