День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.
Про цей історичний день згадували і в нашому центрі. Вчитель історії Тетяна Ващенко присвятила цій визначній даті урок. Приєдналась до неї й педагог-організатор Любов Койнаш. Учні 8-10 класів згадали події майже вікової давнини і тих героїв-патріотів, завдяки яким наша Україна стала єдиною і неділимою. Це члени Директорії Симон Петлюра, Володимир Винниченко, Федір Швець, Панас Андрієвський та представники Державного Секретаріату ЗУНР Дмитро Левицький і Лонгин Цегельськиий. Не забули про такого державного діяча, історика як Михайло Грушевський.
Діти переглянули також архівні відео-матеріали про далекий січень 1919 року.
Ніби звертаючись до нас, один із творців Акту Злуки, державний секретар ЗУНР Лонгин Цегельський, говорив про день 22 січня: «Це така дата, що її виучувати будуть напам′ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі». Його слова стали справді пророчими. Відтоді список подій і дат значно поповнився. Але про 22 січня 1919 року народ України пам′ятатиме вічно.
|