9 листопада за православним календарем – день вшанування пам′яті преподобного Нестора Літописця – першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.
Традиційно, в цей день покладають квіти до пам′ятника Несторові Літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.
Відзначали День української писемності та мови і в нашому навчально-реабілітаційному центрі.
В актовій залі точилася боротьба між суржиком та чистою українською мовою. Так, глядачів розвеселив емоційний виступ Максима Хомічука про язик і мову. Всі згадали гумореску Павла Глазового, де автор дотепно порівнює українців, які нехтують рідним словом, з коровою: «…має бідна язика і не знає мови». Максиму вдалося донести до глядачів характер героїв.
Та хітом заходу стала сценка «У страшному лісі суржику». Юні артисти чудово зіграли представників нашої молоді, для яких не існує такого поняття, як культура мови. А згодом, і самі того не помічаючи, опиняються серед словесних бур′янів та хащ, через які не можуть пробитися. Незнання мови зачиняє двері перед молодими людьми у світ культури й освіченості.
Із суржикового лісу намагалися вийти Руслан Маковець, Володя Тімохін та Владик Пурик. їм це вдалося!
Не обійшлося на заході й без віршів та пісень, присвячених нашій солов′їній, калиновій. Десятикласники Ріта Варака, Ілона Лях, Славко Кринський, Настя Бургаз та Сніжана Троценко ще раз нагадали про те, що мова – це багатство, без якого нація не має майбутнього. Їх підтримали наші співаки Славко Маковець, Дарина Голик, Федя Іваненко та Катруся Скрипай.
Свято підготували та провели вчитель української мови та літератури Анна Жукова та бібліотекар Світлана Місна.
|