Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 21.11.2018, 02:10

Візитна картка

Наш навчальний заклад спрямовує свою діяльність на реалізацію державної політики в системі спеціальної освіти, основних положень чинної нормативної бази, яка є підґрунтям для реалізації принципів гуманізації, демократизації освіти, методичної переорієнтації процесу навчання на розвиток особистості учнів з особливими освітніми потребами, формування їх основних освітніх, виховних та життєвих компетенцій.

Педагогічний колектив Кобеляцького НРЦ працює над проблемою „Комплексна реабілітація нерозривно пов’язана з соціальною адаптацією вихованців, інтеграція в соціум”. У діяльності навчального закладу забезпечується прозорість, відкритість, демократичність управління.

У навчальному закладі з метою успішного інтегрування дітей у суспільство створена сучасна практична база для здобуття учнями професійних навичок столяра, слюсаря, швеї - це 6 майстерень (2 слюсарні, 1 столярна, 2 швейні, 1 сільськогосподарської праці).

Усі майстерні повністю забезпечені сучасним обладнанням і необхідними матеріалами. Під час занять у майстернях досягаються помітні зрушення як у загальному розвитку вихованців, так і в формуванні у них працездатності та професійної мобільності.

У центрі створено і успішно функціонує невелике підсобне господарство: міні-молочна ферма, міні-пекарня, сад, теплиці, квітники, 65,2 га землі. З 2011 року утримується також невелика кількість свиней.

Підсобне господарство допомагає учителям трудового навчання якісно виконувати програму з трудового навчання, успішно розв’язувати завдання психологічної і практичної підготовки дітей до самостійного життя.

Велика увага приділяється розвитку творчих здібностей учнів. У нашому навчальному закладі працює 12 гуртків, серед яких особливою популярністю серед дітей користуються гуртки: „Майстерня народних умільців”, „Віртуальний світ”, „Калинове намисто”(вокал), „Чарівний пензлик”, „Лозоплетіння”, „Чарівна стрічка”, „Театральний”, „Творчий феєрверк”, „Вінок України”, та ін.

Наші вихованці - призери районних, обласних та Всеукраїнських конкурсів.У НРЦ традиційними стали тижні здоров’я, що проводяться двічі на рік. Учні закладу брали участь в обласному турнірі з міні-футболу «Дружба» (І місце), в районній спартакіаді з легкої атлетики та легкоатлетичного кросу (І місце), у змаганнях з міні-футболу серед юнаків. У заліку районної спартакіади школярів (ІІІ місце), в обласних змаганнях з легкої атлетики серед дітей-інвалідів «Повір у себе» (І, ІІ місця), в обласних змаганнях з міні-футболу за сприяння фонду братів Павліченків (ІІ місце).

Навчальний процес в освітній установіі відбувається за умови постійної, активної взаємодії усіх учасників навчального процесу, де і учень, і учитель є рівноправними, рівнозначними суб’єктами навчання: моделюються життєві ситуації, використовуються рольові ігри, спільно вирішуються проблеми на основі аналізу обставин та відповідної ситуації.

Оскільки проблему виховання молодого покоління в сучасних умовах можна віднести до найскладніших соціальних питань, то виховний процес у нашому навчальному закладі є ядром педагогічної діяльності та розглядається як цілісна динамічна система. Провідна ідея виховної системи, яка склалася у НРЦ, - розвиток особистості учнів, корекція розумових і фізичних можливостей. Ця система базується на комплексному підході.

Виховна робота будується на традиціях і звичаях українського народу, вивченні його історичної і культурної спадщини, вихованні в молодого покоління поваги до державних символів України, патріотичної свідомості.

Виховний процес відбувається через:

• збереження та розвиток традицій навчального закладу;

• позаурочну пізнавальну діяльність;

• проведення предметних тижнів;

• роботу вихователів і класних керівників;

• діяльність ради НРЦ, учнівського самоврядування;

• роботу з батьками;

• соціально-психологічний супровід освітнього процесу;

• діяльність гуртків, секцій.

Сучасна матеріально-технічна база, культурно-спортивна, лікувально-оздоровча база закладу спонукає вихованців до гармонійного розвитку особистості.

Гаряче збалансоване п’ятиразове харчування, вітамінні столи, дії медичної, соціально-психологічної, логопедичної служб, робота кабінету ЛФК забезпечують зміцнення здоров’я наших дітей. У розв’язанні актуальних проблем суттєву роль відіграє система психологічного супроводу діяльності навчального закладу, основною метою якого є підтримка комфортного освітнього середовища, що сприяє найповнішому розвитку учасників навчально-виховного процесу. Психологічна служба відіграє ключову роль у реалізації просвітницької, профілактично-превентивної та консультаційної роботи.

Колектив НРЦ впевнений, що до дітей, які мають соціальні труднощі, треба ставитися з особливою увагою та турботою. Чітко налагоджена система керівництва, творчий підхід до організації режиму дня, проведення дозвілля учнів, широкий обмін досвідом, тісний взаємозв’язок з іншими спеціальними загальноосвітніми закладами, інтегроване навчання - це складові, які забезпечують адаптацію дітей з особливими потребами, їх подальший вхід в соціум.

Наш навчальний заклад - це :

• розумна школа, де навчаються усі: учителі, батьки, а насамперед - діти;

• добра школа, де кожне заняття - урок доброти, кожна справа - на користь людям; де учень відчуває любов до себе, чуйність педагога, підтримку і допомогу дорослих;

• дипломатична школа, яка вчить культури спілкування, уміння долати конфлікти, моделювати взаємовідносини;

• духовна школа - у якій усі справи - для і заради людини; де виховуються моральні людські цінності;

• школа партнерства педагогів і учнів.

• мудра школа, яка вчить жити в злагоді з довкіллям, з оточуючими людьми;

• школа надії, у якій учні забезпечені педагогічною підтримкою, прграмами індивідуального розвитку, що допоможе реалізуватися в майбутньому дорослому житті;

• школа творчості, у якій учителі разом з учнями готові до творчого пошуку, винахідливості, ініціативи.

«  Листопад 2018  »