Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 20.04.2024, 16:13

Навчальний процес

Навчальний процес у Кобеляцькому ліцеї організовано відповідно  до Конституції України, законів України «Про освіту» , «Про загальну середню освіту», Положення про ліцей від 11 жовтня 2021 р. № 1062, Національної стратегії розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти України», нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, “ Методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році” , державних програм з останніми змінами, затвердженими Міністерством освіти і науки України, Концепції нової української школи, чинних законодавчих та нормативно-правових документів, спрямована на реалізацію державних, регіональних і районних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів, на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти.

Головним завданням навчального закладу є забезпечення високої якості освіти та відповідності її  до потреб особистості та вимог часу. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна,  відповідальний громадянин України, що має позитивне ставлення до себе та інших членів соціуму.

Мова навчання у закладі – українська.

Навчальний процес у Кобеляцькому ліцеї будується на засадах гуманізму та демократизму, особистісної орієнтації. Про це свідчать усталені партнерські відносини між вчителем і учнем, атмосфера довіри в колективі дітей і педагогів, взаємне доброзичливе ставлення.

Всі працівники закладу з метою постійного підвищення рівня професійної майстерності вчасно проходять курси підвищення кваліфікації та державну атестацію, систематично працюють над впровадженням у свою роботу нових педагогічних технологій, технічних засобів навчання та виховання дітей.

Кобеляцький ліцей має достатню навчально-матеріальну базу для ефективної організації навчального процесу, забезпечення виконання в повному обсязі навчальних планів і  державних програм з останніми змінами, затвердженими Міністерством освіти і науки України.

У закладі  обладнано 25 навчальних приміщень:

- 2 майстерні слюсарної справи;

- 2 майстерні швейної справи;

- 1 майстерня столярної справи;

- 1 студія творчості;

- 1 кабінет фізики;

- 1 кабінет біології та хімії;

- 1 кабінет української мови та літератури;

- 1 кабінет математики;

- 1 кабінет географії;

- 1 кабінет STEAM-лабораторії;

- 1 методичний кабінет;

- 4 кабінети початкових класів;

- 1 кабінет ритміки;

- 1 кабінет ЛФК;

- 1 спортивна зала;

- 1 кабінет інформатики;

- 1 кабінет сенсорного розвитку й релаксації;

- 1 кабінет фітотерапії;

- 2 кімнати сенсорної реабілітації.

Навчальний заклад має актову залу, бібліотеку, книгосховище, медичний пункт, ізолятор, приміщення для технічного персоналу, шкільну їдальню, пансіон для цілодобового перебування дітей.

На території  ліцею є спортивні майданчики для гри в футбол, баскетбол та волейбол, ігрові майданчики. Уся територія навчального закладу огороджена парканом і знаходиться під охороною.

У навчальному закладі високий рівень технічного і комп’ютерного оснащення ( 25 комп’ютерів , 41 ноутбуків, 1 інтерактивна панель-дисплей, 4 інтерактивні дошки, STEAM-лабораторія). Приміщення та навчальні кабінети обладнані засобами ТЗН і оргтехнікою, відповідають санітарним і протипожежним нормам.

У Кобеляцькому ліцеї Полтавської обласної ради  (далі-ліцей) забезпечено безперешкодний доступ до державних будівель, навчальних класів (груп) та іншої інфраструктури відповідно до державних будівельних норм,  правил і стандартів для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Вхід на територію обладнаний табличкою з  інформацією про об'єкт. Передбачені умови безперешкодного пересування по ділянці до будівлі та по території навчального закладу. На шляхах до будівель і споруд, а також на прилеглій до них території організовані пішохідні шляхи до  усіх входів/виходів, а також передбачені засоби орієнтування та отримання інформації (тактильні елементи та показчики).

Зовнішні пандуси та сходи відповідають будівельним нормам, розміщені під навісом.

На відкритій автостоянці біля прохідної закладу освіти виділено одне місце для транспорту осіб з інвалідністю.

Шляхи руху до приміщень всередині будівлі облаштовані відповідно до нормативних вимог до шляхів переміщення та евакуації людей з будівлі.

Місця для осіб з інвалідністю у загальних приміщеннях розташовані в доступній для них зоні, що забезпечує:

• повноцінне сприйняття демонстраційних, видовищних, інформаційних, музичних програм і матеріалів;
  • зручне приймання їжі в обідній залі.

Кольором виділені поручні на пандусах та сходах, шляхи руху всередині будівлі.

У навчальному закладі облаштовано згідно норм санітарно-гігієнічне приміщення для осіб з інвалідністю.

«  Квітень 2024  »