Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 22.08.2019, 03:34

Кобеляцький навчально-реабілітаційний центр

Меню сайту
Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія закладу

  

Історія Кобеляцького НРЦ бере свій початок з 60-х років минулого століття.

Першим директором Кобеляцької школи-інтернату став О.Д. Жорняк, який працював по 1967 рік. У цей час школа була восьмирічною, укомплектована дітьми із Свиридівського, Варварівського та Михайлівського дитячих будинків. Педколектив складався із педагогів.

З 1967 року по 1976 рік колектив очолила Л. Д. Невмивако, з цього ж року Кобеляцька школа-інтернат стала середнього та була розрахована на 340 учнів. У ці роки вихованці закладу були активними учасниками різноманітних акцій, продовжувалася робота по благоустрою шкільного подвір’я, розбивалися клумби, висаджувалися дерева і кущі, закладено фруктовий сад. Почалася клопітка робота по створенню навчально-матеріальної бази закладу.

З 1976 року по 1980 рік директором школи працював Іван Лукич Рибалко, вчитель фізики, ветеран Великої Вітчизняної війни, педагог-новатор. Сильний, неординарний, талановитий та комунікабельний. Іван Лукич був закоханий у свою професію, постійно знаходився у творчому пошуку, був надзвичайно працелюбною людиною. Неодноразово був нагороджений грамотами за високий професіоналізм, творчу працю, за мудре і добре, посіяне в душах дітей.

Всеволод Іванович Митько, учитель історії, очолював колектив навчального закладу з 1980 по 1986 рік, хороший організатор, активний керівник. У цей час у школі розвивається шкільна самодіяльність, велика увага приділяється розвитку спорту, кожній дитині надається можливість реалізувати власні інтереси і нахили, продовжується активна робота по згуртуванню, зміцненню педагогічного колективу.

З 1986 по 1993 рік колектив Кобеляцької школи-інтернату очолив А. І. Кучеренко. У цей час у навчальному закладі розпочалася робота по створенню кабінетної системи. Для учителів предметників, особливо для учителів початкових класів, було придбано наочне обладнання. У колективі панує взаємодопомога, взаємопідтримка. Оскільки фінансування школи-інтернату на той час було незначним, учителі та учні велику кількість наочності виготовляли власноруч. Для шкільної їдальні збирали глід, шипшину, сушили фрукти, консервували по 2 тис. банок компотів, варення,томату.

З травня 1993 року на посаду директора нашого навчального закладу був призначений Олександр Дмитрович Устименко, який до цього з 1991 року працював вихователем у школі-інтернаті. Принциповий, відповідальний він користувався авторитетом і любов’ю серед дітей і колег по роботі. Був вимогливим і справедливим, водночас чуйним та доброзичливим. У ставленні до людей був тактовним, товариським, готовим кожному прийти на допомогу.

На превеликий жаль, зла доля в цьому ж році обірвала життя Олександра Дмитровича, людини, яка була оптимістом, життєлюбом. Багато справ, задумів залишились невтіленими в життя.

Олександр Григорович Довгань директором школи-інтернату працював 4 роки (з 1993 по 1997 рік). Ці роки ознаменувалися для школи небувалим розквітом спорту, тому що сам Олександр Григорович був чудовим спортсменом і прекрасним педагогом. Шкільні спартакіади перетворювалися на малі олімпійські ігри. Учні-спортсмени виходили на бігові доріжки та ігрові майданчики, команди школи-інтернату ставали призерами районних змагань.

У 1997 році на посаду директора Кобеляцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату було призначено Даценка О.І. За його керівництва навчальний заклад зазнав кількісно-якісних докорінних змін: повністю замінено інженерні комунікації, проведено реконструкцію котельні, замінено дах на всіх приміщеннях, переобладнано навчальні кабінети та спальні, замінено вікна, налагоджено навчально-підсобне господарство. По створенню умов проживання, навчання і виховання дітей це була найкраща школа-інтернат в області.

За ініціативність,творчий підхід,наполегливість у праці Олександр Іванович був нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, грамотами районної державної адміністрації і міської ради, а також нагороджений знаками “Відмінник освіти України”, “Антон Макаренко”.

У січні 2010 року на посаду директора школи-інтернату був призначений Шабалтій Микола Павлович,який свою трудову діяльність після закінчення педагогічного інституту розпочинав саме в цьому навчальному закладі. Микола Павлович за період роботи на посаді директора школи-інтернату створив у колективі атмосферу творчого пошуку, спрямованого на удосконалення навчально-виховного процесу. Він знаходив різні форми заохочення школярів, уміло вибирав раціональні методи вирішення навчально-виховних завдань, які стоять перед школою. Його любили і поважали як дорослі, так і діти. Згодом Миколу Павловича було переведено на посаду першого заступника голови районної державної адміністрації.

З вересня 2010 року колектив школи-інтернату очолила Валентина Миколаївна Шпорт – людина високої культури з урівноваженим характером. Вона уміє спілкуватися з учнями і з педагогами на притаманному тільки їй рівні. Стиль роботи директора став стилем життя педагогічного колективу, де на перший план виходять об’єктивність в оцінюванні результатів праці, уміння відстояти свою точку зору, не ображаючи при цьому гідність своїх колег. Під керівництвом В.М.Шпорт колектив школи-інтернату працює злагоджено, значна увага приділяється при цьому розширенню світогляду учнів. Валентина Миколаївна, як людина далекоглядна, розуміє, що школа – це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, тому треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити із рук майбутнє. Зусилля Валентини Миколаївни спрямовані на створення домашнього затишку і тепла для кожної дитини, виховання почуття гідності й поваги.

20.10.2017 року заклад реорганізовано в Кобеляцький навчально-реабілітаційний центр Полтавської обласної ради, метою діяльності якого є реалізація права на освіту дітей з особливими освітніми потребами, зумовленими складними вадами розвитку, їх інтеграція в суспільство шляхом здійснення комплексних реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення здоров’я, здобуття освіти відповідного рівня, розвиток та корекцію порушень.

Зараз у НРЦ навчається 185 дітей, з них 12 – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. З метою розвитку творчих здібностей вихованців у школі працює 16 гуртків. Учні є призерами районних, обласних та Всеукраїнських змагань, конкурсів, турнірів. Навчальну і виховну роботу очолюють заступники директора Даценко Ярослава Григорівна та Жученя Юлія Аркадіївна, заступником директора з господарської частини працює Стеблін Іван Олександрович.

Вхід на сайт
Пошук
Гаряча лінія
Національна гаряча лінія
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Зробити безкоштовний сайт з uCoz