Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 21.11.2018, 02:08

Учнівське самоврядування

Розвиток учнівського самоврядування,

забезпечення активної позиції учнів у вихованні.

Одне з нагальних завдань навчально-виховного процесу у навчальних закладах є виховання особистості,яка володіє не тільки певною сумою знань,умінь і навичок, а й здатна стати активним учасником демократичних процесів,що відбуваються в нашій країні.

Школою формування навичок урядування соціальної активності та соціальної відповідальності, громадянського виховання школярів, формування ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення особистості є учнівське самоврядування.

Учнівське самоврядування є універсальною формою активності учнів, яку можна з однаковим успіхом вважати як засобом життя учнівського колективу, так і прикладом творчої самореалізації особистості.

Самоврядування, участь учнів у різноплановій, різноманітній і глибоко змістовній роботі навчального закладу, залучає їх до управління справами колективу, допомогає їм розуміти свої права та обов`язки, формує у них почуття керівника спочатку в класі, а потім у групі в училищі, місті чи селі,державі.

У Кобеляцькому навчально-реабілітаційному центрі функціонує Дитячо-юнацька організація «КРАЯНИ» учнівського саоврядування.

Метою і завданням ДЮО «Краяни» є:

-різносторонній розвиток, самовдосконалення на благо собі,одноліткам, школі, власній родині, своїй малій Батьківщині,народові України;

-забезпечення і захист прав та інтересів учнів на основі виконання правил та законів школи;

-формування почуття відповідальності, свідомого ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ шкільного життя, оволодіння наукою управління;

-сприяння реалізації можливостей, бажань дітей.

Структура учнівського самоврядування

Найвищим органом учнівського самоврядування школи є Загальні збори, які скликаються не рідше двох разів на рік і вирішують поточні важливі справи шкільного життя.

Члени ДЮО «Краяни» обирають голову,Раду крайових(старостат), а також Центрових.

Центрові керують роботою «Центрів», яких в організації 8.

Центр «Духовність,культура та дозвілля», в свою чергу керує роботою центрів:

-«Нема краю без звичаю»;

-«Чистота-це здоров`я»;

-«Умілі руки»;

-«Спорт,туризм-здоров`я».

Органи управління ДОЮ «Краяни»:

Вищим органом учнівського самоврядування є Загальні збори.

На чолі ДЮО «Краяни» - Голова ради крайових,обраний загальними зборами.

Рада крайових - обирається та затверджується загальними зборами.

Центрові - обираються Загальними зборами.

Робота центрів планується на перше та друге півріччя навчального року.

Плани роботи центрів затверджуються Загальними зборами, директором школи та головою ради.

Всі центри тісно співпрацюють з адміністрацією школи, громадськими організаціями, педагогом-організатором, батьками, керівниками гуртків, вихователями, класними керівниками.

Права та обов`язки

Члени ДЮО «Краяни» мають право вільно обирати і бути обраними до органів управління учнівського самоврядування.

Рада крайових на чолі з Головою ради збирається щомісяця, планує,організовує та контролює роботу організації між зборами.

Центрові збираються щотижня, планують і організовують роботу та відповідають за виконання запланованих заходів.

Члени ДЮО «Краяни» повинні бути дисциплінованими, скромними,ввічливими, виконувати вимоги педагогів та органів управління учнівського самоврядування.

Кожен член організації зобов`язаний охороняти рідну природу, берегти і примножувати народне майно.

Усі «краянівці» зобов`язані наполегливо оволодівати знаннями, вміннями і навичками, готувати себе до вибору життєвого шляху.

ДЮО «Краяни» має Статут, гімн та девіз.

За право бути обраним до органів управління ДЮО «Краяни» учні змагаються у навчанні, поведінці, беруть участь у художній самодіяльності, у спортивних змаганнях та активно відвідують гуртки різнопланового направлення.

Педагог-організатор тісно співпрацює з Радою крайових,допомогає спрямовувати роботу Центрів згідно плану.

Поширеною формою роботи організації є рейди-перевірки, які проводяться з метою виправлення і покращення недопрацювань. Щоденно, на ранковій лінійці, Голова ради крайових оприлюднює результати рейдів-перевірок, дає оцінку роботи чергового класу по їдальні та школі.

Прес-центр «Шкільний вісник» заносить дані перевірок на відповідні стенди шкільного самоврядування. А під час проведення фестивалів, конкурсів, спортивних змагань і турнірів районних та обласних рівнів інформує про успіхи та досягнення «краянців».

Центр «Духовність і культура», разом з педагогом-організатором, музичним керівником та Головою ради організовують вечори відпочинку, святкові дискотеки та конкурсно-розважальні шоу.

На дошці оголошень (стенд шкільного самоврядування) постійно висвітлюється вся інформація про життя ДЮО «Краяни», а на вітальній листівці стенду- про «краянівців»-іменинників.

В кінці навчального року підводяться підсумки навчання та активної участі в житті «краян».

За результатами підсумків,найкращі члени організації отримують грамоти та цінні призи.

«  Листопад 2018  »