Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 18.10.2018, 13:41

«Ми вбачаємо свою роль у розвитку учнів не тільки в тому,

щоб допомогти їм набути певних знань,

а й у тому,щоб виховати в них бажання

набувати знання протягом усього життя»

Планування виховної роботи Кобеляцького навчально-реабілітаційного центру здійснюється на виконання нормативно-правових документів, а саме: «Декларації прав дитини», «Конвенції виховання дітей та молоді у національній системі освіти», Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про спеціальні школи-інтернати.

Враховуючи завдання національного виховання,визначені у Конвенції виховання дітей та молоді у національній системі, виховна робота організована і проводиться у різних формах: патріотичне виховання, превентивне, екологічне, естетичне, сімейне, санітарно-гігієнічне, трудове та фізичне.

Класними керівниками та вихователями розробляються власні плани виховної роботи згідно схеми «День за днем». При складанні плану враховуються аналіз виховної роботи за минулий рік, мета і завдання виховання, рівень розвитку і вихованості учнів, можливості виховного середовища, календар знаменних і пам`ятних дат.

Процес виховання здійснюється у певних організаційних формах: індивідуальних, групових, колективних, масових. Використовуються різноманітні форми проведення виховних заходів: лекції, бесіди, конкурсно-розважальні програми, конкурси, подорожі, усні журнали, свята.

З метою зміцнення фізичного здоров`я дітей вихователями щоденно планується проведення спортивної години, ігор, змагань, естафет.

У плaнах виховної роботи відображається суспільно-корисна робота, заняття гуртків, секцій, годин читання, самопідготовки.

Оскільки проблему виховання молодого покоління в сучасних умовах можна віднести до найскладніших соціальних питань, то виховний процес у нашому навчальному закладі є ядром педагогічної діяльності та розглядається як цілісна динамічна система. Провідна ідея виховної системи, яка склалася у навчально-реабілітаційному центрі розвиток особистості учнів, корекція розумових і фізичних можливостей. Ця система базується на комплексному підході.

Виховна робота будується на традиціях і звичаях українського народу, вивченні його історичної і культурної спадщини, вихованні в молодого покоління поваги до державних символів України, патріотичної свідомості.

Виховний процес відбувається через:

1. збереження та розвиток традицій навчально-реабілітаційного центру;

2. позаурочну пізнавальну діяльність;

3. проведення предметних тижнів;

4. роботу вихователів і класних керівників;

5. діяльність ради навчального закладу, учнівського самоврядування;

6. роботу з батьками;

7. соціально-психологічний супровід освітнього процесу;

8. діяльність гуртків, секцій.

Перелік документації вихователя містить у собі:

1. план виховної роботи на І (ІІ)семестр;

2. план індивідуальної роботи з учнями, що стоять на внутрішкільному обліку;

3. план роботи з батьками;

4. журнал щоденної роботи;

5. журнал проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності;

6. журнал психолого-педагогічних спостережень за учнями групи;

7. картотека учнів класу (групи);

8. журнал взаємозв`язку між вчителем та вихователем.

По завершенню навчального семестру вихователі готують звіти про результати виховної роботи.

«  Жовтень 2018  »